• Home
  • Over Italië Uitgelicht
  • Samenwerken met Italië Uitgelicht
  • Contact
  • Winacties
  • Blog
  • Nav Social Icons

  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Reizen naar Italië
    • Autoroutes naar Italië
    • Auto huren in Italië
    • Zona Traffico Limitato, ZTL
    • Accommodaties
  • Regio’s
    • Noord-Italië
      • Emilia-Romagna
      • Friuli-Venezia Giulia
      • Liguria / Ligurië
      • Lombardia / Lombardije
      • Piemonte / Piëmont
      • Trentino-Alto Adige / Trentino-Südtirol / Trentino-Zuid-Tirol
      • Valle d’Aosta / Aostadal
      • Veneto
    • Midden-Italië
      • Lazio
      • Marche / Marken
      • Toscana / Toscane
      • Umbria / Umbrië
    • Zuid-Italië
      • Abruzzo / Abruzzen
      • Basilicata
      • Calabria / Calabrië
      • Campania / Campanië
      • Molise
      • Puglia / Apulië
      • Sardegna / Sardinië
      • Sicilia / Sicilië
  • Steden
    • Noord-Italië
      • Bergamo
      • Bologna
      • Bolzano / Bozen
      • Genova / Genua
      • Mantova / Mantua
      • Milano / Milaan
      • Padova / Padua
      • Torino / Turijn
      • Venezia / Venetië
      • Verona
    • Midden-Italië
      • Assisi
      • Firenze / Florence
      • Lucca
      • Perugia
      • Pisa
      • Roma / Rome
      • Siena
      • Volterra
    • Zuid-Italië
      • Bari
      • Cagliari
      • Catania
      • Lecce
      • Matera
      • Napoli / Napels
      • Palermo
      • Taormina
  • Reisroutes
  • Boekentips
  • Kunst & Cultuur
    • Architectuur
    • Geschiedenis
    • Italiaanse kunst
    • Tentoonstellingen
  • Italiaanse keuken
    • Italiaanse kookboeken
    • Italiaanse producten
    • Italiaanse recepten
    • Restaurants
  • Winacties
  • Contact
    • Over Italië Uitgelicht
    • Samenwerken met Italië Uitgelicht
  • Blog
  • Mobile Menu Widgets

    Zoeken

    Volg me op social media!

Italië Uitgelicht

Italië Uitgelicht

Culturele reizen naar Italië!

  • Reizen naar Italië
    • Autoroutes naar Italië
    • Auto huren in Italië
    • Zona Traffico Limitato, ZTL
    • Accommodaties
  • Regio’s
    • Noord-Italië
      • Emilia-Romagna
      • Friuli-Venezia Giulia
      • Liguria / Ligurië
      • Lombardia / Lombardije
      • Piemonte / Piëmont
      • Trentino-Alto Adige / Trentino-Südtirol / Trentino-Zuid-Tirol
      • Valle d’Aosta / Aostadal
      • Veneto
    • Midden-Italië
      • Lazio
      • Marche / Marken
      • Toscana / Toscane
      • Umbria / Umbrië
    • Zuid-Italië
      • Abruzzo / Abruzzen
      • Basilicata
      • Calabria / Calabrië
      • Campania / Campanië
      • Molise
      • Puglia / Apulië
      • Sardegna / Sardinië
      • Sicilia / Sicilië
  • Steden
    • Noord-Italië
      • Bergamo
      • Bologna
      • Bolzano / Bozen
      • Genova / Genua
      • Mantova / Mantua
      • Milano / Milaan
      • Padova / Padua
      • Torino / Turijn
      • Venezia / Venetië
      • Verona
    • Midden-Italië
      • Assisi
      • Firenze / Florence
      • Lucca
      • Perugia
      • Pisa
      • Roma / Rome
      • Siena
      • Volterra
    • Zuid-Italië
      • Bari
      • Cagliari
      • Catania
      • Lecce
      • Matera
      • Napoli / Napels
      • Palermo
      • Taormina
  • Reisroutes
  • Boeken
  • Kunst & Cultuur
    • Architectuur
    • Geschiedenis
    • Italiaanse kunst
    • Tentoonstellingen
  • Italiaanse keuken
    • Italiaanse kookboeken
    • Italiaanse producten
    • Italiaanse recepten
    • Restaurants

De kunst en cultuur van Padua; een stadswandeling door een wonderbaarlijke stad

27 januari 2015 door Aniek Rooderkerken

De Noord-Italiaanse stad Padua in het hart van de Povlakte heeft een lange geschiedenis en zou volgens de mythe gesticht zijn door de Trojaan Antenor. Vernoemd  is de stad echter naar de heilige Antonius van Padua, die in deze stad is overleden in het jaar 1231. Voor deze tijd werd het Romeinse Patavium aangevallen en verwoest door de Visigoten, de Hunnen, de Ostrogoten en de Longobarden.

Padua in de middeleeuwen

Een roerige geschiedenis, die net zo spraakmakend was in de Middeleeuwen. Hoewel Padua een vrije stad was, behoorde het tot het Duitse Heilige Roomse Rijk. In 1174 werd Padua verwoest door een grote brand, tegelijkertijd een ramp en een zegen voor de stad. Deze werd namelijk bijna in zijn geheel verbouwd, er werd een universiteit gesticht die tegenwoordig als de bakermat van het humanisme wordt beschouwd, en de oudste Hortus botanicus van Europa werd hier in 1545 gesticht; de Orto botanico di Padova. Het was hier dat Galileo Galilei een hoogleraarschap bekleedde. Padua is echter ook een stad van de kunst en vandaag maken we een virtuele reis langs de meest interessante monumenten en plaatsen. De route is echter ook te lopen als een stadswandeling door Padua.

Giotto di Bondone, Het leven van Christus, Bewening,, Cappella Scrovegni Arenakapel Padua
Giotto di Bondone, Het leven van Christus, de Bewening (detail), 1304-06, Cappella Scrovegni (Arenakapel), Padua

Scrovegni Kapel

Het meest bekende en vereerde monument in Padua is uiteraard de Scrovegni Kapel, het meesterwerk van Giotto. Hier, aan het Piazza Eremitani, starten wij onze route. De Scrovegni Kapel is met zijn poëtische fresco’s een hoogtepunt uit de veertiende eeuwse Italiaanse schilderkunst. De kunstenaar Giotto voltooide de fresco’s aan het begin van 1305, in opdracht van Enrico degli Scrovegni. De kapel zelf was op dat moment zeer eenvoudig; een rechthoekige zaal met een tongewelf, met hoge, smalle ramen en een veelhoekige apsis. Na toevoeging van de narratieve fresco’s kijk je er echter je ogen uit. De fresco’s vertellen over de levens van Joachim en Anna, het leven van hun dochter, de Maagd Maria, en Christus’ leven en dood. De lagere delen van de muren bevatten fresco’s die allegorisch de deugden en ondeugden illustreren. Op de muur tegenover het altaar sluit het grandioze Laatste Oordeel de frescoserie af, met het verhaal van de menselijke verlossing.

Nadat de kapel in de 19e een 20e eeuw zorgvuldig werd gerestaureerd kunnen bezoekers nu de grootse pracht van de fresco’s bewonderen. Houd er wel rekening mee dat je minimaal 48 uur voor je bezoek dient te reserveren en dat er per shift maximaal 25 mensen 15 minuten lang toegelaten worden tot de kapel. Niet erg lang! Maar gelukkig is er nog meer te bewonderen, zoals de Musei Civici Eremitani en de Eremitani Kerk, met fresco’s van Guariento, Giusto de’ Menabuoi en Andrea Mantegna en Palazzo Zuckermann.
Scrovegni Kapel, Piazza Eremitani

Tip! Maak onderweg een tussenstop bij het beroemde café Pedrocchi vlakbij Piazza Cavour. Het is een van de oudste cafés van de stad.

Palazzo Bo

Via Corso Giuseppe Garibaldi en Via VIII Febbraio loop je vervolgens naar Palazzo Bo, waar de Universiteit van Padua is gehuisvest, één van de oudste universiteiten van Europa. Bezoek hier de Aula Magna waar enkel de juridische colleges werden gegeven, hoewel een uitzondering werd gemaakt voor Galileo Galilei. Breng ook een bezoek aan het eerste permanente anatomische theater.
Palazzo Bo, Via 8 febbraio, 2, Padua

Orto Botanico

De Orto Botanico, de botanische tuin, is de oudste universitaire tuin ter wereld en vertegenwoordigt de geboorte van de wetenschap. In de zestiende eeuw werd de ‘lettura dei semplici’, of studie van geneeskrachtige planten, door Francesco Bonafede onderwezen in Padua. Bonafede wilde niet enkel vertrouwen op de antieke traktaten in de bibliotheek, die vaak verkeerd werden geïnterpreteerd, of op de apothekers. Dankzij hem werd er een botanische tuin aangelegd, om geneeskrachtige planten en kruiden -de zogenaamde semplici- te kunnen kweken en bestuderen. Planten uit de hele wereld werden ingebracht, met name uit de landen waar de Venetiaanse Republiek handelsbetrekkingen onderhield. De botanische tuin heeft hiermee een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van vele moderne wetenschappelijke disciplines als de plantkunde, geneeskunde, scheikunde, ecologie en farmacie. Geen wonder dat de tuin sinds 1997 als cultureel monument op de Unesco World Heritage List staat!
Orto Botanico, via Orto Botanico, 15, Padua 

Met een kleine omweg kom je uit bij Prato della Valle, een grandioos elliptisch plein waaraan vele historische gebouwen en oude paleizen liggen, zoals het Palazzo Angeli met het Museo del Precinema en de Abbazia di Santa Giustina.

Basilica di Sant’Antonio

De Basilica di Sant’Antonio ligt hier niet ver vandaan. Tussen 1232 en 1450 gebouwd in Romaanse-gotische stijl rondom het praalgraf van de heilige Antonius van Padua, trekt de basiliek veel bezoekers, met name pelgrims. Het interieur van de Basilica, die ook bekend staat als “il Santo”, bevat talrijke grafmonumenten, zoals die van de beroemde condottiero Gattamelata. In de kapel van de Allerheiligste is een bronzen meesterwerk van Donatello te bewonderen. Vanuit de vredige sfeer van de Noviciaat Binnenplaats, vervaarigd in de tweede helft van de vijftiende eeuw in een gotische stijl, heb je een charmant uitzicht op de Basilica! Op de Magnolia binnenplaats uit 1433, vernoemd naar de “Magnolia grandiflora” die hier in 1810 geplant werd, bekijk je graven, monumenten, plaques en epigrafen. Het Oratorio di San Giorgio werd gebouwd als grafkapel voor de familie van Raimondino Lupi di Soragna. Net als de Jacobus-kapel in de Basilica, werden de fresco’s in het oratorio vervaardigd door Altichiero da Zevio.
Basilica di Sant’Antonio, Piazza del Santo, 11, Padua

Loggia en Odeo Cornaro en de Duomo

Niet ver van de Basilica, aan het einde van Via Cesarotti ligt het monumentale complex van de Loggia en Odeo Cornaro, prachtige voorbeelden van de architectuur uit de Renaissance in Padua. Het zijn de overblijfselen van een veel groter architectonisch complex dat gebouwd was vlakbij het paleis van Alvise Cornaro, op slechts een steenworp afstand van de basiliek van Sint. Antonius. De Loggia werd gebruikt als een achtergrond voor theatervoorstellingen en de Odeo was bedoeld voor muziekvoorstellingen. Het heeft een achthoekige plattegrond en het interieur is geïnspireerd op de Domus Aurea en de Palazzo Te in Mantua.
Loggia en Odeo Cornaro, Via Cesarotti, 37, Padua

Via het eerder bezochtte Palazzo Bo lopen we richting de Basilica Cattedrale di S. Maria Assunta, ook bekend als de Duomo van Padua, en de nabij gelegen doopkapel. Hier vind je prachtige fresco’s van Giusto de’ Menabuoi. Het ontwerp van de kathedraal is het werk van Andrea della Valle en Agostino Righetto. Hoewel de bouw begon in 1551, werd deze pas in 1754 afgerond, hoewel de gevel onvoltooid bleef.

Basilica Cattedrale di S. Maria Assunta, Via Dietro Duomo, 5, Padua

Museo Diocesano

Vergeet niet een bezoek te brengen aan Museo Diocesano. Gelegen in het oude Palazzo Vescovile (het bisschoppelijk paleis), herbergt het museum prachtige schildeijen, sculpturen, sieraden, religieuze gewaden, verluchte handschriften en incunabelen. Een museumbezoek brengt je ook naar de Cappella di Santa Maria degli Angeli met fresco’s uit het einde van de 15e eeuw, de Salone dei Vescovi, een ruime hal met portretten van de eerste 100 bisschoppen van Padua, en de Sala San Gregorio Barbarigo, met een verzonken plafond met een reeks medaillons met portretten van Romeinse keizers.
Museo Diocesano di Padova, Palazzo Vescovile, Piazza Duomo 12, Padua 

Categorie: Padova / Padua, Veneto

Dit vind je misschien ook leuk

Mangiamo! De heerlijkste streekgerechten en anders lekkers uit de Italiaanse Veneto, Antoinette Coops, Nieuw AmsterdamHet kookboek Mangiamo! van Antoinette Coops
Uitzicht over het Gardameer vanaf SirmioneKamperen langs de oevers van het Gardameer
Zo ziet reizen met de iconische Oriënt-Express er nu uitZo ziet reizen met de iconische Oriënt-Express er nu uit

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Next Post >

Altichiero da Zevio’s fresco’s in het Oratorio di San Giorgio, Padua (1378-84)

Primaire Sidebar

Ciao

Ciao! Mijn naam is Aniek en ik ben gek op Italië. Ik studeerde Renaissance Studies, ging hiervoor naar Florence, Rome en Perugia. Op reis bezocht ik nog veel meer Italiaanse bestemmingen. Op Italië Uitgelicht deel ik Italiaanse bestemmingen en reisverhalen, en schrijf ik over van alles rondom cultuur, tradities, kunst, boeken en culinair.

Lees meer

Op social media

Zoeken

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de mooiste verhalen en ontvang één keer per maand de beste reistips voor Italië!

Disclaimer & Privacyverklaring

Lees ook De Smaak van Italië

De nieuwe editie van De Smaak van Italië wil jij ook lezen! Bestel de nieuwe editie! Met artikelen over droomverblijven, Prato (het kleine zusje van Florence), zuidoost Sardinië, Rome by night en de lekkerste recepten van de beroemde chef-kok Theo Randall.

Meer reisinspiratie

Volg me op Instagram via @ItalieUitgelicht

Andrea Bajani vertelt in Het boek van de huizen he Andrea Bajani vertelt in Het boek van de huizen het levensverhaal van een man, Ik, aan de hand van de huizen waar hij gewoond heeft. Een statig pand, een lawaaiig appartement, een souterrain, en andere plekken waar Ik gewoond heeft en die voor huis kunnen doorgaan.
#boekentip
Dit zijn toch wel de leukere pakketjes die je ontv Dit zijn toch wel de leukere pakketjes die je ontvangt 😍 Een heerlijke fles olijfolie van @al_fianco. En ook een mooie, zware fles om aan een Italië-liefhebber cadeau te doen. 
Deze olijfolie komt uit Molise. Hier genieten de olijfbomen van de mediterraanse zon en een lichte zeebries. Als dank schenken ze (h)eerlijke olijven waar Al Fianco dan weer deze olijfolie van maakt. Deze fles is het resultaat van de oogst van oktober ‘22. 🫒
Wat een weer buiten ☔️🌧️ Ik sluit me even Wat een weer buiten ☔️🌧️ Ik sluit me even een dag op in huis met de nieuwe @desmaakvanitalie . Met lekker leesvoer over Sardinië en Napels, om eens wat te noemen.
Oudejaarsavond of iets te vieren? Dat vraagt om pr Oudejaarsavond of iets te vieren? Dat vraagt om prosecco. 🥂Want bubbels geven net even een extra feestelijk tintje aan je avond. Met deze prosecco uit de Veneto maak je pas écht indruk.
En voor een tientje is het ook nog eens een koopje ☺️ Waar je ‘m koopt lees je in de blog.
Link in bio!
Terra di Sicilia van Mario Giordano is een interes Terra di Sicilia van Mario Giordano is een interessant en gelaagd familieverhaal, ingebed in de hedendaagse geschiedenis, met een ongewone en intrigerende hoofdpersoon. Tegelijkertijd is het een portret van Duitsland en Sicilië gedurende 70 jaar.
Link in bio!
De tentoonstelling ‘Sterven in schoonheid - de w De tentoonstelling ‘Sterven in schoonheid - de wereld van Pompeï en Herculaneum’ in het @drentsmuseumassen !

Footer

Disclaimer

Blogs op deze website kunnen een samenwerking zijn of affiliate links bevatten. Dit betekent dat als je via één van deze links een aankoop doet, Italië Uitgelicht een kleine commissie ontvangt zónder extra kosten voor jou. Je leest meer hierover in de disclaimer.

Volg mij op social media

Over deze website

Italië Uitgelicht is onderdeel van Aniek Rooderkerken Adventure Media, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder het KvK-nummer 71391177.

Meer reisinspiratie?

Op Avontuur op reis.com lees je over outdoor reizen, avontuur, natuur, fietsen en hiking.

Ga je op reis naar Puglia? Bekijk dan de website Reizen naar Puglia.

Copyright Italië Uitgelicht © 2023