• Home
  • Over Italië Uitgelicht
  • Samenwerken met Italië Uitgelicht
  • Contact
  • Winacties
  • Blog
  • Nav Social Icons

  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Reizen naar Italië
    • Autoroutes naar Italië
    • Auto huren in Italië
    • Zona Traffico Limitato, ZTL
    • Accommodaties
  • Regio’s
    • Noord-Italië
      • Emilia-Romagna
      • Friuli-Venezia Giulia
      • Liguria / Ligurië
      • Lombardia / Lombardije
      • Piemonte / Piëmont
      • Trentino-Alto Adige / Trentino-Südtirol / Trentino-Zuid-Tirol
      • Valle d’Aosta / Aostadal
      • Veneto
    • Midden-Italië
      • Lazio
      • Marche / Marken
      • Toscana / Toscane
      • Umbria / Umbrië
    • Zuid-Italië
      • Abruzzo / Abruzzen
      • Basilicata
      • Calabria / Calabrië
      • Campania / Campanië
      • Molise
      • Puglia / Apulië
      • Sardegna / Sardinië
      • Sicilia / Sicilië
  • Steden
    • Noord-Italië
      • Bergamo
      • Bologna
      • Bolzano / Bozen
      • Genova / Genua
      • Mantova / Mantua
      • Milano / Milaan
      • Padova / Padua
      • Torino / Turijn
      • Venezia / Venetië
      • Verona
    • Midden-Italië
      • Assisi
      • Firenze / Florence
      • Lucca
      • Perugia
      • Pisa
      • Roma / Rome
      • Siena
      • Volterra
    • Zuid-Italië
      • Bari
      • Cagliari
      • Catania
      • Lecce
      • Matera
      • Napoli / Napels
      • Palermo
      • Taormina
  • Reisroutes
  • Boekentips
  • Kunst & Cultuur
    • Architectuur
    • Geschiedenis
    • Italiaanse kunst
    • Tentoonstellingen
  • Italiaanse keuken
    • Italiaanse kookboeken
    • Italiaanse producten
    • Italiaanse recepten
    • Restaurants
  • Winacties
  • Contact
    • Over Italië Uitgelicht
    • Samenwerken met Italië Uitgelicht
  • Blog
  • Mobile Menu Widgets

    Zoeken

    Volg me op social media!

Italië Uitgelicht

Italië Uitgelicht

Culturele reizen naar Italië!

  • Reizen naar Italië
    • Autoroutes naar Italië
    • Auto huren in Italië
    • Zona Traffico Limitato, ZTL
    • Accommodaties
  • Regio’s
    • Noord-Italië
      • Emilia-Romagna
      • Friuli-Venezia Giulia
      • Liguria / Ligurië
      • Lombardia / Lombardije
      • Piemonte / Piëmont
      • Trentino-Alto Adige / Trentino-Südtirol / Trentino-Zuid-Tirol
      • Valle d’Aosta / Aostadal
      • Veneto
    • Midden-Italië
      • Lazio
      • Marche / Marken
      • Toscana / Toscane
      • Umbria / Umbrië
    • Zuid-Italië
      • Abruzzo / Abruzzen
      • Basilicata
      • Calabria / Calabrië
      • Campania / Campanië
      • Molise
      • Puglia / Apulië
      • Sardegna / Sardinië
      • Sicilia / Sicilië
  • Steden
    • Noord-Italië
      • Bergamo
      • Bologna
      • Bolzano / Bozen
      • Genova / Genua
      • Mantova / Mantua
      • Milano / Milaan
      • Padova / Padua
      • Torino / Turijn
      • Venezia / Venetië
      • Verona
    • Midden-Italië
      • Assisi
      • Firenze / Florence
      • Lucca
      • Perugia
      • Pisa
      • Roma / Rome
      • Siena
      • Volterra
    • Zuid-Italië
      • Bari
      • Cagliari
      • Catania
      • Lecce
      • Matera
      • Napoli / Napels
      • Palermo
      • Taormina
  • Reisroutes
  • Boeken
  • Kunst & Cultuur
    • Architectuur
    • Geschiedenis
    • Italiaanse kunst
    • Tentoonstellingen
  • Italiaanse keuken
    • Italiaanse kookboeken
    • Italiaanse producten
    • Italiaanse recepten
    • Restaurants

Zwerven door Milaan: de hotspots van Milaan

10 september 2015 door Redactie

GASTBLOG Hoe kan je een stad nou beter leren kennen dan door vaak genoeg te verdwalen? En zo geschiedde. Doordat ik regelmatige door de stad zwierf, meerdere locals leerde kennen, maar ook door de vele bezoekjes van vrienden en familie, leerde ik de leukste hotspots van Milaan kennen. Al gauw paste ik me aan, aan de levensstijl van de Italianen, wat betekent: laat eten, bourgondisch leven en steevast hooggehakt de straat op.

Chocolat

Na een wandeling in het prachtige Parco Sempione, eindigde ik bij Chocolat. WAUW! Een ijssalon in Milaan, en mensen, niet zomaar een dertien-in-een-dozijn-ijssalon. Nee, dit is DE ijssalon van Milaan. Het is alsof je het over een gemeentehuis hebt: een uniek gebouw waar geen tweede van is. Ook de locals zullen dit bevestigen en de gelateria prijkt ook vrolijk in menig reisgids. Een uur later wandelde ik vrolijk naar buiten, want zo’n (chocolade) smaaksensatie, daar moet je gewoon van genieten.

Lees meer: op fietstour in Milaan.

Bar Magenta

Tijdens een van de ontdekkingstochten door de stad, passeerde ik bar Magenta (Via Carducci 12). Bijna struikelend over de tientallen Vespa’s vind ik mijn weg naar de ingang. En wat blijkt, een geweldige toko met heerlijke panini’s. Dit is zeker mijn nummer 1 wat panini’s betreft. Verwacht geen fancy hipster café, maar een gezellig bruin café met een fijne ambiance. Een goed tweede restaurant is te vinden aan de rivier, Naviglio. Het is net een snackbar, maar dan voor panini’s. Gezellig is het er niet, maar voor een heerlijke panini to go ben je bij bar Temakinho (Ripa di Porta Ticinese 37) aan het juiste adres.

Café Capetown

Ik weet het nog goed. Het was een van de eerste weken dat 3 vriendinnen langskwamen voor een paar dagen cultuursnuiven, shoppen en stappen. Na een uitgebreide shopsessie en ons buikje rond te hebben gegeten, was het tijd voor een Italiaans wijntje. Met onze buit, tassen vol kleren, nam ik ze mee naar Naviglio. We stappen uit bij Corso Genova en wandelen richting Naviglio. Tijdens onze wandeling passeren we een café waar veel mensen buiten staan. We vragen ons af wat daar gaande is. Het blijkt café Capetown te zijn. Prima locatie voor een wijntje. Een uur later zijn we in het gezelschap van 3 leuke Italianen, waarvan 1 nu getrouwd is met mijn vriendinnetje. Ze laten ons het Italiaanse drankje Spritz proeven. Conclusie? Dit wordt mijn nieuwe stamkroeg! Een heerlijk ongedwongen sfeer met jong en oud. Hier struikel je niet over gladde Italianen, maar begeef je je tussen de kunstzinnige locals. (Via Vigevano 3)

Mercato del vintage

De volgende dag belanden we op een vintage markt aan de stadsrivier Naviglio. Het is de laatste zondag van de maand! We kunnen ons geluk niet op. Ik tik een vintage Louis Vuitton op de kop. Of het een echte of goede namaak is, dat laat ik in het midden. Het blijft een pareltje. Deze markt telt maar liefst 2 kilometer en is geopend van 9 tot 6. Ben je de laatste zondag van de maand in Milaan, dan is dit zeker een must go!

Caffè Cova

Voor een koffie ging ik steevast in het weekend naar Caffè Cova aan de duurste straat van Milaan, namelijk Via Monte Napoleone (8). Dit is de P.C. Hoofstraat van Milaan, maar dan keer 10. Alles, maar dan ook alles wordt hier uit de kast getrokken. De duurste auto’s en de meest stijlvolle Milanesen komen voorbij. Maar het belangrijkste: hier weten ze hoe ze koffie moeten maken.

Wijnbar N’ombra du Vin

Eenmaal plaatsgenomen aan de grote lange tafel in deze wijnbar, kijk ik mijn ogen uit. De wand is gevuld met wijnflessen en het geeft het cafe een klassieke, warme uitstraling. Het is vrijdagavond en het café is gevuld met jonge Milanesen die het weekend inluiden onder het genot van een lekkere prosecco of rode wijn. (Via San Marco 2)


nombraduvin.it

Categorie: Lombardia / Lombardije, Milano / Milaan

Dit vind je misschien ook leuk

Oltrepo Pavese: Het Toscane van Noord-Italië
Een medaille van de Wolf van Rimini
Rome, ItaliëLeuke tips en uitstappen in Italië

Lees Interacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Next Post >

De machtigste vrouw van Rome “Livia Augusta”

Primaire Sidebar

Ciao

Ciao! Mijn naam is Aniek en ik ben gek op Italië. Ik studeerde Renaissance Studies, ging hiervoor naar Florence, Rome en Perugia. Op reis bezocht ik nog veel meer Italiaanse bestemmingen. Op Italië Uitgelicht deel ik Italiaanse bestemmingen en reisverhalen, en schrijf ik over van alles rondom cultuur, tradities, kunst, boeken en culinair.

Lees meer

Op social media

Zoeken

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de mooiste verhalen en ontvang één keer per maand de beste reistips voor Italië!

Disclaimer & Privacyverklaring

Lees ook De Smaak van Italië

De nieuwe editie van De Smaak van Italië wil jij ook lezen! Bestel via deze link de nieuwe editie zonder verzendkosten en krijg een gratis receptenboekje. Verder in deze editie: 10 tips voor Taormina, flaneren in Florence; de trotse pauwen van de Pitti Uomo, het mooiste van Mantova, recepten van De Zilveren Lepel en nog veel meer!

Meer reisinspiratie

Volg me op Instagram via @ItalieUitgelicht

Voor mijn laatste reis kocht ik een stapel boeken Voor mijn laatste reis kocht ik een stapel boeken om te lezen. Een ervan was Het intieme leven. Voor de fans van Niccolò Ammaniti!
Ach Sardinië, wat was je mooi. Bijna exact een ja Ach Sardinië, wat was je mooi. Bijna exact een jaar geleden zette ik voor het eerst voet op dit eiland en ik was meteen verliefd. De zee zo blauw dat het bijna onnatuurlijk is, prachtige natuur en steden vol historie, zoveel mogelijkheden om te wandelen of te fietsen. En het eten…. het water loopt me alweer in de mond. Vanavond heb ik een event van @interfacetourismnetherlands in Amsterdam waar ik weer even weg mag dromen bij dit geweldige plekje en ik kon het niet laten om er weer wat foto’s van afgelopen jaar bij te pakken.
De betovering van april door Elizabeth von Arnim. De betovering van april door Elizabeth von Arnim. 4 Britse vrouwen wisselen het grauwe, regenachtige Londen in voor een Italiaans kasteeltje in San Salvatore. Een heerlijke klassieker over een gelukzalige maand aan de Italiaanse Rivièra.
Een beetje Italië in…. Frankrijk! Het Pausenpal Een beetje Italië in…. Frankrijk! Het Pausenpaleis (Palais des Papes) in Avignon wel te verstaan. Avignon werd in 1309 de verblijfplaats van de pausen, tijdens hun ballingschap uit Rome. Paus Benedictus XII en paus Clemens VI lieten het paleis tussen 1335 en 1352 bouwen op een uitstekende rots boven de Rhône.
In Avignon in meer te ontdekken voor Italiëliefhebbers. Het Petit Palais museum herbergt een unieke verzameling schilderijen uit de Middeleeuwen en de Italiaanse Renaissance.
En zo was ik dan een weekend in Siena. Wat een pra En zo was ik dan een weekend in Siena. Wat een prachtige stad blijft het ook altijd 🥰
Vanaf vandaag te zien in Centraal Museum Utrecht! Vanaf vandaag te zien in Centraal Museum Utrecht! ‘De Bentvueghels: Een berucht kunstgenootschap in Rome’.
Heb jij de tentoonstelling al gezien? Wat vond je ervan?

Footer

Disclaimer

Blogs op deze website kunnen een samenwerking zijn of affiliate links bevatten. Dit betekent dat als je via één van deze links een aankoop doet, Italië Uitgelicht een kleine commissie ontvangt zónder extra kosten voor jou. Je leest meer hierover in de disclaimer.

Volg mij op social media

Over deze website

Italië Uitgelicht is onderdeel van Aniek Rooderkerken Adventure Media, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder het KvK-nummer 71391177.

Meer reisinspiratie?

Op Avontuur op reis.com lees je over outdoor reizen, avontuur, natuur, fietsen en hiking.

Ga je op reis naar Puglia? Bekijk dan de website Reizen naar Puglia.

Copyright Italië Uitgelicht © 2023