Anna Kaptein van Aan tafel bij Anna deelt een heerlijk recept voor risotto met chorizo, doperwten en spinazie met ons. “Risotto is een heerlijk eenpansgerecht waarmee ik graag varieer. Lekker met verschillende smaakmakers en groentesoorten.“
Wat is risotto en waar komt het vandaan
Risotto is een traditioneel Italiaans gerecht. Risotto komt van oorsprong uit het noorden van Italië, namelijk de regio Lombardije, waar rijst een belangrijk landbouwproduct is. Het rijstgerecht wordt bereid met speciale rijstsoorten, zoals Arborio, Carnaroli of Vialone Nano, te koken in bouillon. Het is te herkennen aan zijn romige textuur en wordt vaak gecombineerd met verschillende ingrediënten, zoals groenten, vlees, vis, schelpdieren, kaas en kruiden, om zo verschillende smaakvolle risottovarianten te creëren.
De bereiding van risotto omvat het langzaam toevoegen van bouillon aan de rijst terwijl deze constant wordt geroerd, waardoor de rijstkorrels gelijkmatig gaar worden en deze zetmeel afgeven, wat zorgt voor de romige structuur. Het resultaat is een heerlijk gerecht met een rijke smaak en een smeuïge textuur.
Risotto is een geliefd gerecht in de Italiaanse keuken en wordt vaak beschouwd als comfortfood. De risotto wordt vaak geserveerd als hoofdgerecht, maar kan ook worden gebruikt als bijgerecht of als basis voor andere gerechten.
Risotto met chorizo
Deze risotto met chorizo is een lekkere combinatie van smaken. Omdat chorizo een pittige en hartige worst is met een uitgesproken smaak, combineert dit goed met de romige en zachte rijst. Omdat je de chorizo als eerste even knapperig bakt en later pas weer toevoegt aan de risotto, voegt het ook een lekkere knapperige textuur toe aan het gerecht. De spinazie en doperwten voeg je pas bijna aan het einde toe aan de risotto. Tevens zorgen de spinazie en doperwten dat het een echte lente risotto wordt met een flinke portie groenten erin.
Op mijn eigen blog, Aan tafel bij Anna, maak ik ook graag risotto, maar dan veelal vegetarische risotto. Zoals bijvoorbeeld deze Paddenstoelen risotto met andijvie.
Benodigdheden:
- pan met dikke bodem
- pan voor bouillon
- snijplank
- vergiet
- soeplepel
- koksmes
- houten lepel
Recept:
Aantal personen: 4
Voorbereidingstijd: 10 minuten
Bereidingstijd: 25 minuten
Ingrediënten:
- 200 gram chorizo worst
- 300 gram risotto rijst
- 150 gram verse spinazie
- 250 gram doperwten (diepvries)
- 1 ui, fijngehakt
- 2 teentjes knoflook, fijngehakt
- 120 ml droge witte wijn
- 1 liter groentebouillon
- 100 g Parmezaanse kaas, geraspt
Bereidingswijze:
- Verwijder de schil van de chorizo en snijd de chorizo in kleine blokjes.
- Verhit een scheutje olijfolie in een grote pan op middelhoog vuur. Bak de blokjes
chorizo tot ze knapperig zijn. Haal de chorizo uit de pan en leg deze op een bord,
maar laat het vet in de pan achter. - Voeg indien nodig wat extra olijfolie toe aan de pan. Bak de fijngehakte ui en knoflook
in het achtergebleven vet tot ze zacht en glazig zijn. - Voeg de risottorijst toe aan de pan en roer goed zodat de korrels bedekt zijn met olie
en ui. Bak de rijst een minuutje mee, zodat deze lichtjes glazig wordt. - Voeg de witte wijn toe aan de pan en roer tot de wijn bijna volledig is opgenomen
door de rijst. - Begin met het toevoegen van de groentebouillon, ongeveer 1 soeplepel per keer. Blijf
regelmatig roeren en voeg pas een nieuwe lepel bouillon toe als de vorige bijna is
opgenomen door de rijst. Ga door met dit proces tot de rijst al dente is en een romige
textuur heeft gekregen. Dit duurt meestal ongeveer 20-25 minuten. - Voeg zodra de rijst bijna gaar is de doperwten en de spinazie toe en roer goed door.
- Voeg 2/3 van de gebakken chorizo weer toe aan de risotto en roer goed door.
- Haal de pan van het vuur en voeg de geraspte Parmezaanse kaas toe. Roer tot de
kaas is gesmolten en goed gemengd. - Breng de risotto op smaak met zout en peper. Garneer met de overgebleven blokjes
gebakken chorizo.

Geef een reactie